Obec Hrabovka
ObecHrabovka

List starostky obce

Vážení občania,

V dnešných dňoch sa mi dostal do rúk list neznámeho pisateľa (?). Dotkol sa mňa aj mojich spolupracovníčok. Áno, pisateľ má pravdu, "Hrabovské noviny" nie sú historicky prvé, ale sú prvé zaregistrované pod ISSN - registrácia na Ministerstve kultúry SR, ktorá je potrebná pre registráciu všetkých vydávaných novín a časopisov na Slovensku. Pôvodné vydanie v roku 1997 bolo povolené len Okresným úradom v Trenčíne tak, ako to dovoľovala legislatíva v tom danom čase.

Vážení občania,

V dnešných dňoch sa mi dostal do rúk list neznámeho pisateľa (?). Dotkol sa mňa aj mojich spolupracovníčok. Áno, pisateľ má pravdu, "Hrabovské noviny" nie sú historicky prvé, ale sú prvé zaregistrované pod ISSN - registrácia na Ministerstve kultúry SR, ktorá je potrebná pre registráciu všetkých vydávaných novín a časopisov na Slovensku. Pôvodné vydanie v roku 1997 bolo povolené len Okresným úradom v Trenčíne tak, ako to dovoľovala legislatíva v tom danom čase.
     Veľmi sa ospravedlňujem všetkým občanom a exstarostovi p. Ondračkovi za to, že som ich nazvala historické a prvé. Stalo sa tak preto, že na OcÚ Hrabovka nie je žiadna evidencia starých čísiel "Hrabovských novín" z r. 1997, nevedela som o ich existencii. Touto cestou som povďačná a ďakujem neznámemu pisateľovi za 3 čísla, ktoré boli priložené v liste. Touto cestou ho prosím a vyzývam, keď bude taký dobrý a odvážny, že by nám dodal všetky čísla starých vydaných "Hrabovských novín". Som veľmi rada, že v obci žijú takýto občania, ktorí majú záujem zachovávať a evidovať udalosti, ktoré sa dejú v obci. Aj keď je toto povinnosť Obecného úradu. Rada by som neznámeho pisateľa uvítala medzi nami pri tvorbe ďalších čísiel "Hrabovských novín".
     Čo sa týka tlačových a gramatických chýb, za tie zodpovedá tlačiareň, ktorá pri zadávaní do tlače, v snahe dodržať termín (v tom čase mali mať celozávodnú dovolenku), nedala noviny pred vytlačením celého nákladu na korektúru na Obecný úrad. Podobných nedostatkov sa budeme snažiť vyvarovať.
     Ešte raz sa ospravedlňujem všetkým za slovo "historické", nemala som príležitosť mať v rukách noviny z roku 1997. Preto moje ospravedlnenie patrí hlavne p. Ondračkovi, ale aj všetkým občanom Hrabovky.
     Na záver si dovolím ešte jeden odkaz neznámemu pisateľovi:
"Nakoľko ja, ani moje spolupracovníčky, nekupujem a nečítam časopis PLAYBOY, neviem posúdiť a porovnať kvalitu papiera vydávaného časopisu a novín".
     Vážení občania v položke podnety a sťažnosti je zverejnený pôvodný list neznámeho pisateľa.

Eva Mráziková, starostka obce Hrabovka

"Najhorší ľudia sú tí, ktorí stále hľadajú špinu v druhých, namiesto toho, aby si pozametali tú vlastnú"
Dátum vloženia: 2. 9. 2016 18:57
Dátum poslednej aktualizácie: 22. 2. 2017 3:47